Pasowanie Pierwszoklasistów

Utworzono dnia 11.10.2019

10 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Blachowni odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. W tym roku była to wyjątkowa chwila, ponieważ po raz pierwszy odbyła się w nowym lokum szkoły przy ul. Bankowej 13. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Blachowni Pani Sylwia Szymańska, Pani Inspektor Oświaty Olga Kacprzak, Radna Rady Miejskiej Pani Małgorzata Bernat, dyrektor szkoły Pan Andrzej Guła, zastępcy dyrektora Pani Jolanta Zacharska i Pan Tomasz Liczberski oraz oczywiście rodzice i bliscy pierwszoklasistów.

Uczniowie klas Ia i Ib w obecności wszystkich zaproszonych gości zaprezentowali program artystyczny, w którym recytowali wierszyki, śpiewali piosenki oraz zdali swój pierwszy egzamin na ucznia. Następnie odbyła się oficjalna część uroczystości. Słowa ślubowania wypowiadane były przed szkolnym sztandarem. Dyrektor Szkoły wspólnie z Panią Burmistrz i Panią Inspektor dokonał uroczystego aktu pasowania dzieci na uczniów. Towarzyszyła temu podniosła atmosfera, a na buziach dzieci rysowały się wielkie emocje. Pierwszoklasiści usłyszeli od zaproszonych gości słowa pochwały oraz rady na szkolną przyszłość. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie przez Panią Burmistrz  wspaniałych upominków i słodyczy. Rodzice podarowali dzieciom kuferki z niespodziankami, a wychowawcy Małgorzata Skórniewska i Sylwia Kowalska wręczyły pamiątkowe dyplomy.

Małgorzata Skórniewska

Pasowanie