Utworzono dnia 31.10.2023

Dzień 12 października 2023 roku w naszej szkole był bardzo ważnym dniem dla klas pierwszych. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci z klas pierwszych na uczniów  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej w Blachowni połączona z akcją ,, Odblaskowa Szkoła’’.

W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Gminy Blachownia
p. Sylwia Szymańska, Kierownik Referatu Spraw Społecznych, Promocji i Oświaty p. Olga Kacprzak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Blachowni p. Tomasz Rećko, dyrekcja szkoły,  uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, rodzice.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Andrzej Guła, który przywitał zgromadzonych gości, uczniów oraz grono pedagogiczne.

Pierwszaki w odblaskowych kamizelkach zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym, w którym udowodnili, że znają przepisy ruchu drogowego i potrafią bezpiecznie poruszać się po drogach. Wyposażeni w tak ważne informacje zachęcali zgromadzonych do dbania o swoje bezpieczeństwo. W nagrodę otrzymali elementy odblaskowe od p. Burmistrz Sylwii Szymańskiej.

Później  najmłodsi uczniowie, już w galowych strojach , pokazali, czego się nauczyli w szkole - pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie :                  ,,Ślubuję być dobrym Polakiem                                                                                          Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.                                                                        Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę.                                                             Jak dla niej pracować, kiedy urosnę.                                                                           Będę się starać być dobrym kolegą.                                                                                      Swym zachowaniem i nauką,                                                                          Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”

Potem nastąpiła najważniejsza chwila – pasowanie na uczniów. Każda klasa po kolei, wystrojona w birety wystąpiła na środek sali. Dyrektor Andrzej Guła, ogromnym ołówkiem pasował każde dziecko na ucznia, Burmistrz Sylwia Szymańska  wręczała dzieciom upominki- plecaki, a Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Rećko - pamiątkowe dyplomy.                                                                                     Potem uczniowie dostali od rodziców pełne słodyczy rogi obfitości.

Na koniec p. Burmistrz złożyła życzenia  uczniom, nauczycielom i rodzicom. Wspólne zdjęcie z gośćmi i prezentami zakończyło tę wspaniałą uroczystość.

POWODZENIA PIERWSZOKLASIŚCI ! ! !

Wychowawcy :  Krystyna Piotrowska

Kinga Konieczna