Informacja dt. leczenia stomatologicznego

Utworzono dnia 27.01.2020

Szanowni Państwo,

Rodzice/prawni opiekunowie uczniów szkół podstawowych

prowadzonych przez Gminę Blachownia

Informuję, że w  związku z ustawą  z dnia 12 kwietnia 2019r. o opiece zdrowotnej nad uczniami  Gmina Blachownia w grudniu 2019 roku podpisała porozumienie z panem Wojciechem Noconiem lekarzem stomatologiem prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą NoWoDental Blachownia Wojciech Nocoń przy ul. Sienkiewicza 4 w Blachowni.

Przedmiotem porozumienia jest bezpłatna opieka stomatologiczna w zakresie leczenia stomatologicznego oraz profilaktyczna opieka stomatologiczna dla uczniów szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Blachownia tj.:

1. Szkoły Podstawowej nr 1 im. M. Konopnickiej w Blachowni przy ul. Sienkiewicza 8
  2. Szkoły Podstawowej nr 3 im. S. Staszica w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Blachowni, przy ul. Wspólnej 5 w Blachowni
  3. Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Łojkach, przy ul. Długiej 48 w Łojkach.

Opieka stomatologiczna będzie się odbywać w gabinecie dentystycznym przy ul. Sienkiewicza 4 w Blachowni (budynek Przychodni Lekarskiej  BLAMED).

Wszystkich rodziców/ prawnych opiekunów uczniów ww. szkół podstawowych informuję, że zgodnie z ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami możecie Państwo złożyć sprzeciw dotyczący objęcia dziecka profilaktycznymi świadczeniami stomatologicznymi. Sprzeciw należy złożyć do lekarza stomatologa za pośrednictwem dyrektora szkoły (druki dostępne w szkole).

Natomiast leczenie stomatologiczne będzie się odbywać po uzyskaniu przez lekarza stomatologa - pana Wojciecha Noconia Państwa zgody na leczenie dziecka, podczas pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym przy ul. Sienkiewicza 4.

Wszelkie niezbędne informacje dotyczące profilaktycznej opieki stomatologicznej oraz leczenia stomatologicznego uzyskacie Państwo w szkole na najbliższych zebraniach  z rodzicami.

Poniżej  link do strony gabinetu dentystycznego p. Wojciecha Noconia z numerem  telefonu,  mapką dojazdu oraz godzinami pracy.